Начало » Спорт » Шампионът победи с лекота Славия в София

Шампионът победи с лекота Славия в София

20.10.2019 15:40 294

Монтана се наложи със 78:60 точки при гостуването си на столичния Славия. Така шампионките записаха втора поредна победа в женската А група по баскетбол през този сезон.

Монтанчанки водеха през целия мач и не допуснаха изненада. В началните минути срещата започна с доста ниска резултатност. До почивката нещата си дойдоха на мястото и монтанчанки се оттеглиха с преднина от 8 точки – 40:32. Въпреки, че Славия намали на 6 точки изоставането си в началните минути на третата четвърт в следващата разликата мина 20 точки в полза на Монтана. Христина Иванова бе най-резултатна за победителките с 23 точки, а по 11 добавиха Димана Макариева, Евгения Нацкина и Габриела Николова.

За Славия Ивана Николова отбеляза 21 точки, с 18 е Вероника Джикова.

В следващия кръг от шампионата Монтана почива. В сряда монтанчанки гостуват на Кралево в мач от 4-ия кръг на Адриатическата лига.